skóra-naturalna-chukka

Solidna + wytrzymała + unikalna = Made in USA


Ta bardzo gruba i wytrzymała skóra naturalna ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych spełnia się doskonale w roli woła roboczego, który radzi sobie z najcięższymi warunkami. Takiej właśnie skóry poszukiwali na swoją kolejną kolekcję twórcy z Tumble & Hide. Po zaczerpnięciu niezbędnych wskazówek od zaprzyjaźnionych rzemieślników włoskich, z którymi współtworzyli kolekcje Tudor i Yukon wylądowali w amerykańskim stanie Nowy Jork gdzie znajduje się garbarnia tworzona przez ludzi bogatych w doświadczenie i możliwości, które pozwoliły na spełnienie w 100% wysokich wymagań brytyjskich projektantów.

Efekt końcowy zaowocował wyjątkowo okazałą skórą emanującą prawdziwym charakterem. Tego rodzaju skóra musi być głównym bohaterem przedstawienia i właśnie dlatego z jej wykorzystaniem zostały uszyte nieskomplikowane i minimalistyczne modele portfeli, etui na karty czy innych akcesoriów, które składają się na kolekcję Chukka. Z łatwością zauważycie, że tekstura tej skóry jest bardzo zróżnicowana co skutkuje unikatowym wyglądem każdego egzemplarza i sprawi, że nie znajdziecie dwóch identycznych produktów nawet wśród tego samego modelu i wersji kolorystycznej.

Skóra Chukka wykorzystywana jest głównie w przemyśle jeździeckim gdzie używana jest do wykonywania siodeł oraz innych akcesoriów. Najlepsi rzemieślnicy z branży cenią ją ze względu na jej solidność i wytrzymałość. Twardy i gruby charakter skóry determinuje także sposób szycia wyrobów z niej wykonanych. Produkty ze skóry Chukka szyte są ręcznie podstawowymi technikami jakie stosowane były już wieki temu.

amerykańska skóra naturalna

Trzy klasyczne kolory


Decydując się na zakup produktu z kolekcji Chukka możesz wybrać jeden z trzech dostępnych kolorów. Wśród nich znajdziesz idealną czerń ożywioną dzięki ziarnistej fakturze skóry, przepiękny brąz z subtelnymy odcieniami czerwieni oraz delikatny jasnobrązowy z nutami whiskey i miodu.

skóra amerykańska
brązowa skóra amerykańska
skóra naturalna USA