skóra-naturalna-yukon

Włoski charakter zrodzony w cieniu Dolomitów


Sukces kolekcji Tudor wykonanej z pięknej, roślinnie garbowanej toskańskiej skóry skłonił ekipę Tumble & Hide do ponownego sięgnięcia ku dziedzictwu ziemi włoskiej, która poza oliwkami, winem czy fantastyczną kulturą słynie także z produkcji najlepszej na świecie skóry. Tym razem poszukiwania kolejnego doskonałego materiału do produkcji wyrobów marki zawiodły do Vicenzy w regionie Wenecji Euganejskiej. To tam w cieniu gór znajduje się rzemieślnicza garbarnia, której wykwalifikowani pracownicy byli w stanie wykorzystać swój niezwykły talent w łączeniu technik garbarskich w celu spełnienia wysokich oczekiwań twórców z Tumble & Hide.

Owocem tych poszukiwań stała się skóra Yukon- fantastycznie miękka, przesiąknięta charakterem. Dzięki wykorzystaniu tradycyjnych metod garbarskich udało się uzyskać skórę pełnoziarnistą, która posiada zarówno bogatą teksturę jak i intensywną barwę. Gęsta struktura ziaren jest świadectwem tradycyjnych metod i umiejętności garbarskich, które zostały wykorzystane przy wykonywaniu tego dzieła sztuki.

Aby dodać tej skórze jeszcze więcej unikalnego charakteru i stylu postanowiono pójść o krok dalej wykorzystując technikę ręcznego olejowania skóry. Jest to technika niezwykle pracochłonna oraz czasochłonna jednak to jej produkty wykonane ze skóry Yukon zawdzięczają swój wygląd w stylu vintage, który z wiekiem będzie nabierał jeszcze więcej charakteru.

włoska skóra naturalna

Unikalny brązowy kolor


Produkty w kolekcji Yukon dostępne są w unikalnym kolorze brązowym, przeplatanym żółtymi odcieniami. 

włoska skóra najwyższej jakości